Muusikatöö
Jõhvi kogudusel on ansambel “Laulusõnum”, ansambli juht ja dirigent on Svetlana Verenitš. Ansambli proovid toimuvad kord nädalas pühapäeviti, algusega kell 16.15 (pärast jumalateenistust) koguduse kantseleimajas (Rakvere 6, Jõhvi). Juhul kui pühapäevane aeg ansambli liikmetele ei sobi, lepitakse kokku teine aeg (tavaliselt kolmapäeva õhtu). Tehniliste küsimustega tegeleb Andrei Zavatski. Ansambel esineb suurematel kirikupühadel ning erinevatel kontsertreisidel.
Näiteks esineti 2.11.2019 aastal Haljala kirikus (külastati ka Tulivee Konverentsikeskust ja muuseumi), toimus õhtupalvus, kus teenisid hooldajaõpetaja Urmas Karileet ja diakon Anti Bachblum. Pärast palvust oli ühine kohvilaud. 26.09.2020 esines ansambel Sangaste ja Laatre kirikutes, kus palvuse pidas diakon Tanel Meiel. Käidi ekskursioonil Sangaste lossis.
31.07.2021 toimus väljasõit koos koguduse grupiga Lahemaale. Külastati Lüganuse kirikut, Vainupea kabelit ja Vihula mõisa, õhtul kuulati Käsmus Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud kontserti, kus esinesid Voldemar Kuslap, Mart Sander, Marko Matvere ja Elina Netšajeva.
Aastate jooksul on käidud kontsertreisidel Soomes, Saksamaal ja Rootsis, kus koos sõpruskoguduste muusikakollektiividega on koos musitseeritud. Kogudus on korduvalt võõrustanud Norderstedti Glashütte koguduse puhkpilliorkestrit ning Helsingi ja Outokumpu koguduste ansambleid.
Kogudusel on väga hea koostöö Jõhvi Vallavalitsusega, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusega ning Jõhvi Muuseumi Seltsiga. Reeglina toimuvad kontserdid Vabariigi aastapäeval ja iseseisvuspäeval, Muuseumiööl ja Mihklilaadal. Lasnamäe Muusikakooli direktor Erika Jefimova on koostöös Jõhvi Muuseumi Seltsiga korraldanud orelimuusika pooltunde juba 17 aastat.
Jõhvi kirikul on väga hea akustika. Kirikus on kaks väga heas korras olevat orelit.
Kontserte on sageli korraldanud Jõhvi Kontserdimaja ja erinevad kontserdikorraldajad.
VANA OREL
Orelimeister: Gustav Normann 1848, ümberehitatud Eduard Kriisa poolt 1958, restaureeritud Olev Kentsi poolt 2005. Traktuur: pneumaatiline
Registrite arv: 25, manuaalide arv: 2
Klahvide ulatus manuaalis ja pedaalis: C-f 1 – g 3
UUS OREL
Orelimeister: John Grönvall 1967, aastal 1996 toodud orel Jõhvi, aastal 2000 paigaldatud Rootsi orelimeistrite poolt altariruumi, aastal 2005 paigaldas Olev Kents puuduoleva registri (I manuaali Gedackt) ning valmistas orelile väärika prospekti.
Traktuur: Mehhaaniline
Registrite arv: 14, manuaalide arv: 2
Klahvide ulatus manuaalis ja pedaalis: C-f 1 – g 3
2020. aastal ostis kogudus digitaalklaveri, mida saab suurepäraselt kasutada näiteks koori- või ansamblilaulu kaunistamiseks.
Koguduse ansambli ruumides on klaver, süntesaatorit kasutatakse hooldekodudes toimuvatel jumalateenistustel, samuti koguduse lastetöös.
Koguduse organist on Svetlana Verenitš
Asendusorganist on Inna Badina (Pühajõe Maarja koguduse organist)
Orelimuusika pooltunde korraldab Erika Jefimova