1.12 toimus Jõhvi Mihkli kirikus jõulumarkide näituse avamine

Reedel, 1. detsembril kell 13 avatati Jõhvi kirikus Eesti Piibliseltsi jõulumarkide  väljapanek. Ühtlasi esitleti tänavust jõulumarki, mille kujunduses on kasutatud Gustave Doré graafilist lehte “Sündimine”.

Näituse ülespanekul tegid koostööd Eesti Piibliselts, Jõhvi Muuseumi Selts, Jõhvi Mihkli kogudus ja Jõhvi Keskraamatukogu.

Avamisel võttis sõna Jõhvi koguduse õpetaja Peeter Kaldur. Esinesid Ahtme Kunstide Kooli õpilased, õpetaja Svetlana Kekiševa juhendamisel.

Eesti Piibliseltsi tutvustas ja jõulumarkide traditsioonist rääkis Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.

Ajaloolane, Jõhvi Muuseumi Seltsi liige Vallo Reimaa rääkis Jõhvi koguduse ärkamisaegsest õpetajast ja Alutaguse praostist Friedrich Ferdinand Meyerist, kes koostöös Tartu Piibliseltsiga avaldas 1833. ja 1836. aastal kaks lõunaeestikeelset Taaveti laulude raamatut. 1848. aastal, oma esimesel Jõhvi koguduses töötamise aastal asutas Meyer kohaliku Piibliseltsi ka Jõhvis, millest tänavu möödus 175 aastat. Fr.F.Meyeri asutatud Jõhvi Piibliseltsi tähtsündmuseks kujunesid iga-aastased Piiblipühad, mille abil ta hakkas oma koguduses juurutama 4- häälset ühislaulmist. Esimeseks Jõhvi Piiblipühaks jõudis kohale ka Gustav Normanni töökojas valminud orel, mille tellimine oli olnud Meyeri tingimuseks kohalikele mõisnikele tema tööle asumiseks Jõhvis. Lõpuks kasvas kõigest sellest välja Jõhvi kirikus 1865. aastal toimunud Eesti esimene praostkondlik laulupidu (praostkonna nimeks oli Alutaguse).

Jõhvi Muuseumi Seltsi poolt pani näituse välja Reet Kaldur.

Näitused on avatud kuni järgmise aasta küünlapäevani.